PERPETUUM EBNER PE 4040 MKII < Pikap


      Alışveriş Sepetiniz için Tıklayınız >
4499 EUR
KDV Dahil: 38,607.27

"Gebrüder Steidinger" firması 1906 yılında Almanya'da Kara Orman bölgesinde St.Georgen şehrinde Christian ve Joseph Steidiger kardeşler tarafından işletilen 2 ayrı mühendislik atölyelerinin bileşiminden meydana gelmekteydi.

Joseph Steidinger'in kızı Hermine Steidinger, pikap kollarının mucidi Albert Ebner ile evlendikten sonra aile şirketlerini birleştirdiler ve yeni şirketin adı PE oldu. İkinci Dünya savaşından sonra, radyo üreticilerine, müzik dolaplarına pikap ve plak değiştiriciler sağlayan ana tedarikçilerinden biri haline geldi nihayet  tek başına pikap tedarikçisi olarak 60'lı yılların başında başarıya ulaştı.

2014 yılından beri WE AUDIO SYSTEMS firmasından WOLFGANG EPTING ve ekibi markanın yeni ürünlerini aynı disiplin ve kalite de tekrar üretmeye ve tantmaya başladı.

PE 4040 MK II

The PE 4040 MKII is the top product from PE!
Its technical relationship to the legendary PE model PE 2020 is unmistakeable. Technically innovative, exciting in design, most of the expectations are met, using high-performance materials, care is taken to create a player for eternity – a legend today.

Specifications

Manually operated sub-chassis beltdrive turntable

Solid split chassis with noble wood and lacquer surfaces

Synchronous motor

Electronically controlled speed selector (33/45 rpm)

Aluminium platter with 3.5 kg weight, 37 mm thick

Driven through subplatter and precision flat belt

9” JELCO SA-750-D tonearm 

Moving coil (MC) cartridge Ortofon MC Quintet Black S

Physical dimensions (Width / Depth / Height): 470 x 340 x 175 mm (incl. dust cover)

Weight approx. 15kg