SONUS FABER OLYMPICA II < Tower Hoparlörler


      Alışveriş Sepetiniz için Tıklayınız >
8500 EUR
KDV Dahil: 54,203.65

İtalyan mimar Andrea Palladio tarafından, ölümünden önce Vicenza'da yapılan "Teatro Olimpico Vicenza" İtalyan mimarisinin en önemli eserleri arasında yer almakta... Kusursuz tasarımı, muhteşem proporsiyonları ile estetiğin doruklara vardığı bu mimari, geometrik mükemmeliği ile benzersiz bir akustiğe sahip...

Sonus Faber Olympica II

Olympic Theatre: tasarımı, planlaması, armonisi, oranları, akustiği, hassasiyeti, güzelliği arayışı, harikalığı, materyallerin uzmanlıkla işlenmesi ve duygular.

Sonus Faber Olympica II Master ve baş artist Andrea Palladio’nun ölümünden önce Vicenza’ya bir hediye olarak tasarladığı en iyi eserlerinden biridir ve diğer bir değerli cevher ve güzellikle yaratıcılığın evrensel bir örneğiyle zenginleştirilmiştir.

Kendi ışıltılı ve göz alıcı varlığını taçlandıran ve bunun tadını çıkartan gerçek ve örnek niteliğindeki değerler. Ve bu güzel ve talihli topraklarda tasarlanmış olan Sonus faber, ayrılmaz bir şekilde kendi tarihine bağlanmasa ve ilham aldığı sanat ve şehrin armonisiyle gururla tınlayan kendi Müzik enstrümanlarında uygulanmasa, bu öğreti ve ilkeleri kendi başına başaramazdı. Sonus faber, Andrea Palladio’nun eşsiz mirası ışığında, Olympic Theatre’a içten bir saygı, Müziğin sesindeki geometrik hazzın tapınağı olarak,  içerisinde sesin pürüzsüz bir şekilde yayıldığı ve akustik genişlemenin net bir modeli olan Sonus faber Olympica’yı tasarlamaya karar verdi.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

SYSTEM 
3-yol stand montajı,  paralaminer gizli akım havalandırmalı hoparlör. 
KABİN
Genişletilmiş “Lir şekli” tasarımı, üç kat aşamalı kalınlıktaki eğimli kabin duvarlı sönümlü rezonans yayıcı spektrum sistemi. Sağlam cevizden dikey kıskaçlar. 
TWEETER
Sonus faber “Arrow Point”(Ok Yönü) DAD (Damped Apex Dome[Sönümlü Tepe Kubbesi], klasik kubbe ve halka dönüştürücünün sentezi) 29XTR2. 29mm hareketli bobin sürücüyle tasarlanmış bir Sonus faber. Ultra dinamik lineerlik, yeni Neodim motor sistemi ile sağlanmış.  
ORTA BÖLÜM 
Sonus faber M15XTR. Ultra dinamik doğruluktaki orta bas hoparlörü bölgesinde, 150mm ile tasarlanmış tam bir Sonus faber. CCAW kablosu, karma bir düzenleyici olan “edi akımsız” ses bobininde kullanılmıştır. Dinamik lineer manyetik alan motoru, üçlü Kellog/Goeller halkalarıyla birleşmiştir. Özel bir diyafram, geleneksel selüloz, kapok, kenaf ve diğer doğal liflerin  gerçek zamanlı hava kurutmalı sıkıştırılmamış harmanı ile en doğal ses baz alınarak geliştirilmiştir. Daha fazla atık konik kolorasyonunu önlemek için, transparan viskoz yüzey bastırma katmanını kullanılmıştır. Boşluk rezonansı ve deformasyonu ortadan kaldırmak için özel bir eşeksenli anti-kompresör kullanılmıştır.

 

BAS HOPARLÖRÜ (Alçak Frekans Hoparlörleri)
Sonus faber W18XTR woofer, doğrudan “Aida” modelinde kullanılmış olan 9” soyundan gelmektedir.Göze çarpan özelliği, yüksek çözünürlük ile birleştirilmesi, “katlı” konik ayrıcalığı ve orta aralıktaki sesle bir sinerji oluşturan kimliğidir. Bu hedefe, işlenmiş selülozdaki dış katmanlarla ileri teknolojideki sert kabarcıklı köpüklerde “öz”ü birleştiren bir “katlı” diyaframı geliştirerek ulaşılmıştır. Güçlü uzun stroklu manyetik motor ile birlikte 1.5” ses bobini “kontrollü Edi Akımı”, hem dinamizm hem de lineerlik açısından mükemmel bir performansın garantileridir.

 

FİLTRE (CROSS-OVER)
Rezonans yapmayan “aşamalı eğim” tasarımı, optimal alan/zaman performansı için optimize genişlik/faz tepkisi. Tweeter yüksek-geçiş ve orta bölge geçici bandı üzerinde “Parakros topoloji”. Çapraz nokta 250hz - 2.500Hz.

 

FREKANS ARALIĞI 
40 Hz – 30.000 Hz, dahili ayar girişi. 
HASSASİYET 
88 dB SPL (2.83 V/1m).

 

NOMİNAL DİRENÇ 
4 ohm. 
ÖNERİLEN AMPLİFİKATÖR GÜÇ ÇIKIŞI  
50W – 250W, kesintisiz. 
UZUN-DÖNEM MAKSİMUM GİRİŞ VOLTAJI (IEC-268-5) 
20V rms.
BOYUTLAR (YxGxÇ)
1055x370x472mm  
AĞIRLIK 
68 kg Net, 71 kg Gross